Dwa rowery kradzione – dwie osoby zatrzymane - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa rowery kradzione – dwie osoby zatrzymane

Data publikacji 29.01.2014

Białostoccy policjanci podczas sprawdzania ogródków działkowych w jednej z altan znaleźli 20 rowerów oraz inne przedmioty. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że dwa z jednośladów pochodzą z kradzieży. Przebywający w domku mężczyzna oraz właściciel altany zostali zatrzymani. Teraz policjanci ustalają skąd pochodzą i do kogo należą odnalezione rzeczy. 
Wczoraj policjanci z Białegostoku w ramach prowadzonych działań związanych z zapobieganiem włamaniom do altan ogrodowych oraz ujawniania miejsc przebywania osób bezdomnych, na terenie ogródków działkowych przy ulicy Wojsk Ochrony Pogranicza w Białymstoku, w jednym z domków, zauważyli palące się światło. To wzbudziło ich podejrzenia. Po wejściu do pomieszczenia zauważyli leżącego na kanapie mężczyznę. Na pytanie mundurowych, co robi w altanie odpowiedział, że przebywa w niej za zgodą właściciela. Powiedział także, że został przez niego wynajęty do pilnowania i ogrzewania domku. Podczas sprawdzania pomieszczeń policjanci znaleźli 20 rowerów różnych marek, części do nich, elektronarzędzia, elementy oświetleniowe oraz sprzęt rtv. 48-latek nie potrafił podać nazwiska właściciela altany oraz nie wiedział skąd pochodzą i do kogo należą znalezione przedmioty. Po wstępnym sprawdzeniu okazało się, że dwa ze znalezionych jednośladów są kradzione. Funkcjonariusze szybko ustalili, że właścicielem domku jest 51-letni białostoczanin. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Obecnie mundurowi ustalają, do kogo należą zabezpieczone rzeczy i czy nie pochodzą z przestępstwa. 
Prosimy  wszystkie osoby, którym skradziono rowery, o kontakt telefoniczny z Wydziałem d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod numerami: 0-85 670 34 30 lub 0-85 670 3632.