Odpowiedzą za usiłowanie i dokonanie rozboju - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za usiłowanie i dokonanie rozboju

Data publikacji 24.03.2013

Dzięki szybkiej reakcji białostockich policjantów zatrzymano pięć osób do rozboju i usiłowania rozboju na dwóch białostoczankach. 4 mężczyzn i jedna kobieta trafili do policyjnego aresztu. Teraz napastnicy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj około godziny 21.00 dyżurny białostockiej Policji został powiadomiony o kilku osobach atakujących dwie młode kobiety w rejonie ulicy Malmeda. Informacja została również natychmiastowo przekazana do centrum monitoringu, które szybko namierzyło opisane w zgłoszeniu auto, którym napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynikało, że 25 i 26-latka idąc ulica Malmeda minęły grupę osób. Nagle napastnicy bez powodu zaatakowali dwie białostoczanki. Starszej z nich wykręcając rękę zabrali torebkę z zawartością dwóch telefonów, portfela z dokumentami i pieniędzmi oraz innymi rzeczami osobistymi na ogólna kwotę blisko 500 złotych. Natomiast 25-latkę jeden ze sprawców uderzył z pięści w twarz, przewracając ją na ziemię, po czym kopali leżącą na ziemi kobietę, siłą chcąc zabrać jej torebkę. Jednak zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na to, że pokrzywdzona zaczęła głośno krzyczeć i wzywać pomocy. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia a przechodnie poinformowali o zaistniałej sytuacji Policję przekazując jednocześnie jakim samochodem oddalili się napastnicy. Dzięki szybkiej reakcji policjantów poprzez centrum monitoringu namierzono wskazanego w głoszeniu opla. Sygnał w tej sprawie natychmiast trafił do patrolu mundurowych z białostockiego Oddziału Prewencji oraz Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Policji, którzy zatrzymali pojazd. Jak się okazało jedynie siedzący za kierownicą astry 20-latek był trzeźwy. U pasażerów, tj. 37, 24 i 30-latka oraz u 20-letniej kobiety badanie alkomatem wykazało od blisko 2,5 promila do niespełna promila alkoholu w organizmie. Cała piątka trafiła do policyjnego aresztu. Teraz trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl