Odpowiedzą za kradzieże - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże

Data publikacji 24.03.2013

Białostoccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie kradzieży wartej blisko 2200 złotych odzieży w jednej z galerii handlowych na terenie miasta. Teraz sprawcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że troje młodych ludzi wielokrotnie dokonywało kradzieży ubrań i bielizny na terenie jeden z galerii handlowych w centrum miasta. Zgłoszenia w tych sprawach mundurowi przyjęli w miniony czwartek. Jak się okazało 19-latka wspólnie z 20-letnim kolegą w krótkich odstępach czasu ukradli z markowych sklepów galerii m.in. spodnie, bluzy kurtki oraz bielizny na łączna kwotę ponad 1000 złotych. Wpadli na usiłowaniu kolejnej kradzieży i zostali przekazani mundurowym przez pracowników sklepu. Zatrzymani młodzi ludzie trafili do policyjnego aresztu. W miniony piątek usłyszeli już zarzuty dotyczące popełnienia tych przestępstw. Teraz 19 – latka i jej straszy o rok kolega za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Tego samego dnia, na terenie tej galerii został przyłapani przez ochronę na usiłowaniu kolejnej kradzieży, 17-letni mieszkaniec Białegostoku. Łupem nastoletniego sprawcy miała paść warta prawie 100 złotych bluza. Dodatkowo wyszło na jaw, że nastolatek w styczniu tego roku ukradł dwie kurtki wartości niespełna 1050 złotych. 17-latek trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na to, że w chwili popełnienia czynu nastolatek był w świetle prawa osoba nieletnia za dokonaną kradzież kurtek odpowie przed sądem dla nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl