„Nie daj się zrobić w JAJO” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie daj się zrobić w JAJO”

Data publikacji 25.03.2013

Białostoccy policjanci rozpoczęli przedświąteczną akcję „Nie daj się zrobić w JAJO”. Mundurowi radzili pochłoniętym świątecznymi zakupami osobom, jak nie dać się w tym czasie okraść, czy też oszukać.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzą przedświąteczną akcję prewencyjną pod hasłem „Nie daj się zrobić w JAJO”. Funkcjonariusze stworzyli specjalna ulotkę i plakat z ostrzeżeniami, z myślą o wszystkich osobach zajętych organizacją zbliżających się świąt. Niestety wiele z nich właśnie wtedy zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, bardzo często dając złodziejom okazję do „łatwego zarobku”. Robiąc zakupy niektórzy wkładają portfele do koszyków lub chodzą z otwartymi torebkami zachęcając w ten sposób potencjalnych sprawców kradzieży do zainteresowania swoją osobą. Zdarza się, że wyjeżdżając na święta mieszkanie jest źle zabezpieczone. Również w podróży narażeni jesteśmy na utratę chociażby bagażu. Dzisiaj policjanci pojawili się między innymi przy kilku miejskich marketach oraz małych bazarkach, gdyż są to miejsca, gdzie często dochodzi do przedświątecznych kradzieży. Radzili jak ich uniknąć w miejscach publicznych, komunikacji miejskiej czy też podróży. Rozdawali także specjalnie przygotowaną ulotkę, z nawiązującym do świąt hasłem „Nie daj się zrobić w JAJO”, zawierającą podstawowe informacje o tym co robić, żeby nie dać się okraść, czy oszukać. Dodatkowo w ramach współpracy z galeriami i centrami handlowymi poprzez systemy nagłośnienia w miejscach tych odtwarzane są policyjne komunikaty z ostrzeżeniami jak nie stać się ofiarą kieszonkowca.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl