Kontrabanda przechwycona przez białostockich policjantów - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda przechwycona przez białostockich policjantów

Data publikacji 27.03.2013

Policjanci z Białegostoku wspólnie z funkcjonariuszem Izby Celnej w Białymstoku i psem specjalnie przeszkolonym do wyszukiwania wyrobów tytoniowych znaleźli i zabezpieczyli blisko 12 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali także 53-letniego mężczyznę. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

Z ustaleń policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wynikało, że jeden z mieszkańców Czarnej Białostockiej może posiadać w domu nielegalne wyroby tytoniowe. Informacja ta się potwierdziła, gdy wczoraj wieczorem mundurowi sprawdzili mieszkanie 53-latka. Tam znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto dzięki współpracy z funkcjonariuszem Izby Celnej w Białymstoku z psem specjalnie przeszkolonym do wyszukiwania wyrobów tytoniowych mundurowi dodatkowo w piwnicy zabezpieczyli kolejną kontrabandę. W sumie policjanci przechwycili blisko 12 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Suma start, na jakie w ten sposób mógł zostać narażony Skarb Państwa to blisko 170 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych należności podatkowych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dzisiaj usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl