Turniej policjantów w piłce nożnej - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej policjantów w piłce nożnej

Data publikacji 28.03.2013

Dzisiaj odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Futsal” o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Pierwsze miejsce zdobyli policjanci z SPAP. Na drugim miejscu uplasowali się funkcjonariusze z CBŚ, natomiast na trzecim miejscu podium stanęli funkcjonariusze z KMP w Białymstoku. Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik KPP w Grajewie, która zajęła czwarte miejsce.

Dzisiaj na sali gimnastycznej na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku odbyły się finałowe rozgrywki Turnieju Piłki Nożnej Halowej „Futsal” o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Sekcję Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W rozgrywkach udział wzięło 12, ośmioosobowych zespołów. W skład poszczególnych drużyn wchodzili podlascy funkcjonariusze z komend miejskich, powiatowych, Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, Centralnego Biura Śledczego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W rozgrywkach eliminacyjnych, które odbyły się 20 i 22 marca rozegrano 30 meczy. Po emocjonującej walce do półfinałowej czwórki dostały się drużyny KMP w Białymstoku, SPAP, CBŚ oraz KPP w Grajewie. Mecze półfinałowe wyłoniły dwie drużyny. W ostatecznym starciu najlepszymi okazali się funkcjonariusze Samodzielnego Pododdział Antyterrorystycznego Policji. Natomiast najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Symboliczne, pamiątkowe statuetki otrzymali również sędziowie, czuwający nad prawidłowością rozgrywanych meczy.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco

I miejsce – drużyna Samodzielnego Pododdział Antyterrorysty

II miejsce – drużyna Centralnego Biura Śledczego

III miejsce – drużyna Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

IV miejsce – drużyna Komendy Powiatowej Policji w Grajewie

Puchary, statuetki i dyplomy zostały ufundowane przez KWP w Białymstoku oraz NSZZP woj.podlaskiego. Pucharu wraz z serdecznymi gratulacjami zwycięskim drużynom wręczył Podlaski Komendant Wojewódzki Policji oraz Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa podlaskiego.

Celem turnieju była integracja funkcjonariuszy Policji i promowanie sportu oraz rywalizacji fair play, jako alternatywy na aktywne spędzanie czasu wolnego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl