Szkolenie policjantów z ratownictwa wodnego - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów z ratownictwa wodnego

Data publikacji 29.03.2013

Wczoraj rozpoczął się cykl zajęć doskonalących dla 22 funkcjonariuszy Policji wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych z zakresu ratownictwa wodnego. Mundurowi doskonalili pływanie sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku rozpoczęli realizację cyklu zajęć doskonalących teoretyczno – praktycznych dla 22 funkcjonariuszy Policji wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych z zakresu ratownictwa wodnego. W szkoleniu brali udział policjanci z komend miejskich w Białymstoku, Łomży i Suwałkach oraz powiatowych z Moniek, Augustowa, Grajewa i Sejn. Celem zajęć było podniesienie skuteczności i bezpieczeństwa działań podejmowanych w trakcie służby czy w sytuacjach zagrożenia utonięciem. Ćwiczenia praktyczne ukierunkowane są na utrzymanie i podnoszenie umiejętności policjantów pełniących służbę na wodzie oraz właściwe przygotowanie tych funkcjonariuszy do sezonu nawigacyjnego pod kątem prowadzenia akcji ratunkowych z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego. Zajęcia praktyczne odbyły się na basenie w Parku Wodnym w Hajnówce, podczas których funkcjonariusze doskonalili pływanie sposobami stosowanymi w ratownictwie wodnym, wykonywanie skoków ratunkowych i innych sposobów bezpiecznego wejścia do wody, pływanie pod wodą oraz holowanie osoby zagrożonej. W części teoretycznej zostały omówione zagadnienia dotyczące problematyki wykroczeń związanych ze specyfiką pracy na wodach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl