Działania białostockiej drogówki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania białostockiej drogówki

Data publikacji 25.04.2013

Policjanci z białostockiej drogówki prowadzili przez cały wczorajszy dzień na terenie powiatu działania pn. „Trzeźwość” oraz „Prędkość”. Funkcjonariusze zbadali trzeźwość blisko 900 kierujących w wyniku kontroli ujawniono 10 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo jeden z nich powodował kolizje i miał przy sobie narkotyki.

Przez cały wczorajszy dzień 45 funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadziło działania „Trzeźwość” oraz „Prędkość”. Od wczesnych godzin porannych na terenie całego powiatu policjanci z białostockiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców, jak też sprawdzali, czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości. W trakcie jednodniowej akcji funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi ponad 100 kierowców, zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych, wobec dwóch osób sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie drogowe. Mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko 900 kierujących. Niestety okazało się, że znaleźli się wśród nich i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W czasie akcji policjanci zatrzymali 10 takich kierowców. Największym brakiem odpowiedzialności wykazał się zatrzymany w Fastach około godziny 19.00 22-letni kierujący bmw, który spowodował kolizję drogową. Młody mężczyzna jadąc ulicą Produkcyjną najprawdopodobniej dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Białostocka nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył fiata, który zatrzymał się przed skrzyżowaniem. Jak się okazało kierujący bmw był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie białostoczanina blisko 2,5 promila. Ponadto kierowcę przebadano na zawartość narkotyków- z wynikiem pozytywnym. Dodatkowo na przednim siedzeniu bmw mundurowi ujawnili i zabezpieczyli foliowa torebkę z zawartością blisko grama suszu roślinnego. 22-latek trafił do policyjnego aresztu. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy a za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie teraz przed sądem, tak jak wszyscy kierowcy zatrzymani tego dnia za jazdę po alkoholu. Podlascy policjanci zapowiadają, kolejne tego typu działania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl