Zatrzymani za ograbianie nagrobków - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za ograbianie nagrobków

Data publikacji 29.04.2013

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch sprawców szeregu kradzieży elementów miedzianych z nagrobków na terenie miejskiego cmentarza. Zatrzymani sprawcy usłyszeli już kilkadziesiąt zarzutów dotyczących tego przestępstwa, do których się przyznali. Teraz 30 i 36-latek za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali dwóch sprawców ograbienia kilkudziesięciu nagrobków na miejskim cmentarzu. Pierwszego ze sprawców mundurowi zatrzymali 18 kwietnia b.r. w jednej z miejscowości w powiecie mazowieckim, gdzie mężczyzna pracował. Drugi ze sprawców wpadł w ręce mundurowych w miniony piątek, po tym jak wyszedł z Aresztu Śledczego, gdzie odbywał kilkunastodniową karze pozbawienia wolności za niezapłacone mandaty. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 30 i 36-letni mieszkańcy miasta od marca 2012 roku do 5 marca b.r na terenie białostockiego miejskiego cmentarza dokonali szeregu kradzieży miedzianych elementów z nagrobków. Mężczyźni ograbili co najmniej 30 grobów z metalowych krzyży i figurek Jezusa Chrystusa powodując tym straty w wysokości blisko 6500 złotych. Intensywna praca policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pozwoliła na przedstawienie 30-latkowi – 30 zarzutów natomiast 36-latkowi - 27 zarzutów dotyczących popełnionych przez nich przestępstw. Zatrzymani sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji oraz poręczeń majątkowych. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Pliki do pobrania