Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie kolejnego meczu Ekstraklasy – było sportowo, kulturalnie i bezpiecznie

Data publikacji 30.04.2013

Przeszło 3,5 tysiąca zgromadzonych na stadionie kibiców, sportowa atmosfera, kulturalny doping i właściwe praca służby porządkowej i brak odnotowanych przypadków naruszenia prawa – tak w opinii Policji wyglądał przebieg wczorajszego meczu rozegranego w Białymstoku pomiędzy drużynami Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrany został kolejny w tym sezonie mecz piłkarskiej Ekstraklasy. Tym razem Jagiellonia Białystok podejmowała u siebie drużynę Lecha Poznań. Mimo, że mecz rozgrywany było bez udziału kibiców drużyny gości, to na trybunach stadionu przy ul. Słonecznej zasiadło przeszło 3,5 tysiąca kibiców zespołu gospodarzy. Przez cały czas spotkania na boisku panował duch zażartej sportowej rywalizacji, a zmaganiom rywalizujących na boisku zawodników towarzyszył dochodzący z trybun kulturalny doping. Dzięki dobrej pracy służby porządkowej i właściwej postawie kibiców interwencja Policji nie była potrzebna. Zarówno w trakcie meczu, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu policjanci nie odnotowali przypadków łamania prawa. Śledzący przebieg imprezy policyjni obserwatorzy na bieżąco analizowali wywiązywanie się ze swoich zadań przez służby porządkowe organizatora. Zarówno przed, jak i w trakcie, ani też po zakończeniu meczu nie odnotowano przypadków zakłóceń porządku publicznego.

Przebieg tego meczu tradycyjnie już zostanie w najbliższym czasie szczegółowo przeanalizowany i omówiony na kolejnym spotkaniu Policji z przedstawicielami klubu oraz podmiotami odpowiedzialnymi za organizację i zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie sportowych imprez masowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl