Kolejny sukces Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku

Data publikacji 28.05.2013

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zajął I Miejsce w kategorii chórów amatorskich świeckich, uzyskując nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W dniach 22 – 26 maja bieżącego roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odbywał się XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka – 2013” w Białymstoku. Patronem artystycznym Festiwalu był Krzysztof Penderecki, obchodzący swoje 80 – lecie. W festiwalowe szranki stanęły 22 zespoły wokalne z całego świata. Wśród nich, cieszący się zasłużoną renomą, Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Przygotowania do występu trwały wiele tygodni. Nasz Zespół, brawurowo przeszedł przesłuchania konkursowe i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na rozstrzygnięcia Festiwalu. Miłym akcentem tych przesłuchań były życzenia, które otrzymała prowadząca od ośmiu lat Chór KWP w Białymstoku, dyrygent Wioletta Miłkowska, z okazji otrzymania od Prezydenta RP tytułu profesora. W miniona niedzielę w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej, Jury pod przewodnictwem prof. Romualda Twardowskiego ogłosiło wyniki. To właśnie Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zajął I Miejsce w kategorii chórów amatorskich świeckich, uzyskując nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl