Drugi tydzień działań „Bezpieczna ósemka - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drugi tydzień działań „Bezpieczna ósemka

Data publikacji 31.05.2013

Minął drugi tydzień akcji „Bezpieczna ósemka”. Policjanci podlaskiej drogówki patrolując drogę krajową nr 8 skontrolowali blisko 900 pojazdów, zatrzymali 26 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz ukarali mandatami 536 kierowców.

Od 17 maja b.r. trwają działania podlaskich policjantów ruchu drogowego „Bezpieczna ósemka”(tu czytaj więcej). Dzisiaj mija drugi tydzień akcji, podczas którego blisko 150 funkcjonariuszy, patrolujących przebiegającą przez województwo podlaskie drogę krajową nr 8, skontrolowało 873 pojazdy sprawdzając także trzeźwość ich kierowców. Mundurowi wspomagani przez 46 radiowozów wyposażonych w videorejestratory i 37 ręcznych mierników prędkości ukarali mandatami 536 kierowców, z czego aż 390 za przekroczenie dozwolonej prędkości. W tym okresie doszło do jednego wypadku drogowego niestety w skutek tego zdarzenia zginęła jedna osoba (tu czytaj więcej). Okazało się także, że wśród 873 skontrolowanych kierujących znalazło się 26, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po alkoholu. Wszyscy zatrzymani po alkoholu kierujący stracili prawo jazdy a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Podlascy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność. Pamiętajmy – nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Pliki do pobrania