Tragedia na plaży w Wasilkowie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia na plaży w Wasilkowie

Data publikacji 23.06.2013

Wieczorem na niestrzeżonej plaży w Wasilkowie zaginął 13-letni chłopiec. Jego ciało z wody następnego dnia wyłowili płetwonurkowie. Policjanci z Wasilkowa wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W miniony piątek, przed godziną 20:00 policjanci z Wasilkowa zostali powiadomieni przez mieszkankę tej miejscowości o zaginięciu jej 13-letniego syna. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonej plaży miejskiej w Wasilkowie. Jak wynika z wstępnych ustaleń chwilę przed zaginięciem chłopiec był widziany na wieżyczce do skoków do wody. Natychmiast po odebraniu sygnału o zaginięciu policjanci podjęli poszukiwania zaginionego. Penetracja przyległego terenu i użycie do poszukiwań psa tropiącego nie przyniosło rezultatu. Prowadzona do zmroku z udziałem płetwonurków straży pożarnej penetracja basenu również nie przyniosła rezultatu. W sobotę rano po wznowieniu przeszukiwań akwenu z udziałem nurków Ne głębokości ok. 3 metrów odnaleziono ciało zaginionego chłopca. Przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok. Szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia badają policjanci z Wasilkowa.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl