Zmagania podlaskiej drogówki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zmagania podlaskiej drogówki

Data publikacji 25.06.2013

Finał wojewódzki XXVI edycji konkursu policjant ruchu drogowego roku 2013 zakończony. Startowali w nim funkcjonariusze z całego Podlasia. Za kilka dni ogłoszenie wyników. Finał ogólnopolski odbędzie się we wrześniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Dzisiaj zakończył się finał wojewódzki XXVI edycji konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2013”. Do zawodów stanęli policjanci drogówki wyłonieni ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. W sumie rywalizowało 15 zawodników, w tym 2 z Białegostoku. W ramach konkursu zmierzyli się oni w czterech konkurencjach. Pierwszą był test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejne to jazda sprawnościowa motocyklem oraz samochodem po specjalnie przygotowanym torze. Zmagania zakończyło kierowanie ruchem na jednym z białostockich skrzyżowań. Wyniki konkursu poznamy za kilka dni. Dwóch najlepszych policjantów będzie reprezentować nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który odbędzie się we wrześniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl