Odpowie za przemoc i groźby na tle przynależności narodowościowej - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za przemoc i groźby na tle przynależności narodowościowej

Data publikacji 27.06.2013

23-letni białostoczanin uderzył w twarz 7-letniego chłopca narodowości Czeczeńskiej oraz groził jego matce. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W miniony wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zgłosił się 45-letni obywatel Rosji narodowości Czeczeńskiej. Mężczyzna oświadczył, że przez kilka dni był poza granicami kraju, gdy wrócił do Polski jego 33 – letnia żona poinformowała go, że podczas jego nieobecności młody mieszkaniec miasta uderzył w twarz ich 7-letniego syna oraz groził kobiecie. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 23-letni białostoczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące przestępstwa stosowania przemocy i groźby bezprawnej wobec osób z powodu ich przynależności narodowościowej oraz publicznego znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej tych osób. Dziś 23-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Południe w Białymstoku z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz młody mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl