Szkolenie psów służbowych w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie psów służbowych w Białymstoku

Data publikacji 30.06.2013

Funkcjonariusze Policji oraz Służby Więziennej razem z psami służbowymi ćwiczyli w Białymstoku. Tym razem ćwiczenia odbyły się na terenach należących do białostockiej komunikacji miejskiej.

W miniony piątek w Białymstoku odbyło się szkolenie strefowe, w którym udział wzięło 12 funkcjonariuszy podlaskiej Policji i Służby Więziennej wraz z psami służbowymi wyszkolonymi w kategorii do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych i zapachu narkotyków. Tym razem zajęcia przeprowadzono w autobusach komunikacji miejskiej - a więc warunkach, w jakich często psy muszą pracować podczas realizacji codziennych zadań. Zajęcia doskonalące z psami specjalistycznymi zrealizowano w formie ćwiczeń praktycznych. Miały one na celu podniesienie wartości zespołu „przewodnik + pies”. Doświadczenia, zdobyte podczas tego typu przedsięwzięć wpływają na podniesienia kwalifikacji zawodowych policjantów. Przyczyniają się także do podniesienia walorów użytkowych psów, co ma również wpływ na stan bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Zajęcia przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl