Odpowiedzą za rozboje - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozboje

Data publikacji 25.07.2013

Mundurowi z Komisariatu Policji I w Białymstoku zatrzymali sprawce dwóch kradzieży rozbójniczych oraz mężczyznę, który kierował wykonaniem tych czynów. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji. Teraz 23 i 28-latek za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Białymstoku zatrzymali sprawce dwóch kradzieży rozbójniczych oraz mężczyznę, który kierował wykonaniem tych czynów. Do pierwszego ze zdarzeń doszło 2 lipca bieżącego roku na ulicy Grochowej. Tam sprawca podszedł do 66-letniej kobiety i uderzył ją w tył głowy. Gdy pokrzywdzona upadał na ziemie napastnik zabrał jej torebkę z zawartością portfela z dokumentami i pieniędzmi oraz telefonu komórkowego. Drugi rozbój miał miejsce zaledwie pięć dni później około godziny 22.00 w rejonie przystanku autobusowego na ulicy Legionowej. W tym przypadku sposób działania sprawcy był identyczny. Mężczyzna zaszedł 49-letnią kobietę od tyłu i uderzył ją w głowę. Następnie napastnik zabrał pokrzywdzonej torebkę z zawartością dokumentów, kluczy i portfela z pieniędzmi, poczym uciekł z miejsca zdarzenia. Żadna z kobiet nie była w stanie opisać sprawcy widziały jedynie oddalająca się postać. Funkcjonariusze z pierwszego białostockiego komisariatu natychmiast przystąpili do działania. Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonego monitoringu przeprowadzonej przez policyjnego dochodzeniowca udało się wyodrębnić cechy charakterystyczne zdarzenia jak też samego sprawcy. Pomocnym okazało się bardzo dobre rozpoznanie osobowe dzielnicowych z KPI, którzy po przejrzeniu wyszczególnionych momentów zapisu monitoringu rozpoznali i wytypowali sprawce tego przestępstwa. Okazał się nim 23-letni białostoczanin. Zatrzymanie mężczyzny było utrudnione z uwagi na to, że nie posiadał on stałego miejsca zamieszkania. Dzielnicowi szybko ustalili, gdzie może przebywać 23-latek. W miniony poniedziałek mężczyzna został zatrzymany. Dodatkowo w trafcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 28-letniego białostoczanina mającego związek z prowadzona sprawą. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna ten szantażował swego młodszego kolegę i w zamian za umorzenie długu wskazywał 23-latkowi osoby na które ten miał napadać i przekazywać mu zrabowane przedmioty. Wczoraj obydwaj białostoczanie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Białystok Południe, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnionych przestępstw. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru Policji. Teraz 23 i 28-latek za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl