Sprawę chciał załatwić łapówką - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawę chciał załatwić łapówką

Data publikacji 30.07.2013

47-letni obywatel Litwy kierujący ciężarówką przy pomocy łapówki chciał uniknąć odpowiedzialności za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Został zatrzymany przez białostockich mundurowych i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj, tuż po godzinie 2.00 w nocy, na krajowej ósemce w Starym Krzewie (gmina Zawady) - funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa z naczepą. Litewski kierowca ciężarówki nie zastosował się do znaku poziomego P-4 przekraczając w czasie jazdy „podwójną linie ciągłą”. 47-latek chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie i mandatu w wysokości 200 zł usiłował wręczyć funkcjonariuszom 30 euro łapówki. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zambrowie. Grozi mu kara od roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl