Bezpieczna plaża w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna plaża w Białymstoku

Data publikacji 31.07.2013

Białostoccy policjanci na terenie Plaży Miejskiej „Dojlidy” przeprowadzili działania „Bezpieczna plaża”.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przeprowadzili wczoraj na terenie Plaży Miejskiej „Dojlidy” działania profilaktyczne „Bezpieczna plaża”. Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy plażowiczów o wpływie środków odurzających na organizm. Funkcjonariusze przypominali także o niebezpieczeństwach związanych z przebywaniem w wodzie osób znajdujących się pod wpływem takich środków oraz prowadzeniem w takim stanie w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego. Mundurowi wręczali również kierowcom breloki z treścią „Brałeś? Nie jedź”. Ponadto policjanci młodszym plażowiczom rozdawali koszulki i naklejki z nadrukiem „Narkotyki? NA CO MI TO”. Natomiast rodzicom funkcjonariusze wręczali profilaktyczne poradniki „Szukaj porozumienia ze swoim dzieckiem”, „Bliżej siebie dalej od narkotyków”, które pozwolą zwiększyć ich wiedzę o rodzajach środków odurzających i ich działaniu na organizm oraz dotyczącą rozpoznania objawów zażywania poszczególnych narkotyków.

Podobne działania białostockich policjantów będą realizowane w rejonie obszarów wodnych w powiecie białostockim do końca okresu wakacyjnego. Wszystko po to, aby było bezpieczniej, a okres spędzony nad wodą kojarzył się wyłącznie z czasem wypoczynku, relaksu i zabawy. Materiały profilaktyczne wręczone plażowiczom w trakcie działań zostały przekazane przez Departament Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Białymstoku.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl