Po trzy „stówki” – by zapomnieli, że go widzieli - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po trzy „stówki” – by zapomnieli, że go widzieli

Data publikacji 25.08.2013

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali pijanego kierowcę. 23-latek propozycją łapówki próbował nakłonić mundurowych by odstąpili od prawnych czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie za to przed sądem.

Dzisiaj nad ranem policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na ul. Rumiankowej zatrzymali do kontroli mercedesa. Okazało się, że za kierownicą auta zasiada 23-letni pijany białostoczanin. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on przeszło 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna próbował namówić funkcjonariuszy do odstąpienia przez nich od czynności służbowych proponując im trzystuzłotowe łapówki. 23-latek został zatrzymany, zatrzymane zostało mu również prawo jazdy, a jego samochód trafił na parking. Za swoje postępowanie 23-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozić mu może kara nawet do 10-lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/