„Bezpiecznie na dwóch kółkach” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpiecznie na dwóch kółkach”

Data publikacji 30.08.2013

Białostoccy policjanci wspólnie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku przeprowadzili na ścieżkach rowerowych miasta działania „Bezpiecznie na dwóch kółkach”.

W minioną środę wieczorem na ścieżkach rowerowych miasta funkcjonariusze Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z pracownikiem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpiecznie na dwóch kółkach”. Celem akcji było przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób kierujących jednośladami, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas kontroli rowerzystów sprawdzali podstawowe wyposażenie dwukołowców - światła oraz działanie hamulców. Policjanci zwracali także uwagę na używanie kasków, które w trakcie zderzenia znacznie zwiększają bezpieczeństwo kierującego. Okazało się, że podstawowym wykroczeniem popełnianym przez rowerzystów jest przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. W związku z tym mundurowi przypominali kierowcom jednośladów o obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego oraz o konsekwencjach jazdy niezgodnej z prawem. Wszyscy użytkownicy ścieżek rowerowych skontrolowani w trakcie działań otrzymali odblaskowe elementy, które po zmroku, w światłach samochodowych reflektorów, zwiększają bezpieczeństwo rowerzystów. Dodatkowo funkcjonariusze wręczali materiały profilaktyczne dotyczące prawidłowego zachowania się kierowców jednośladów na drodze.

Podobne działania białostoccy policjanci będą realizować w przyszłości. Wszystko po to, aby kierowcy jednośladów byli bezpieczni, a czas spędzony na rowerze był relaksem oraz dobrą zabawą.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/