Policjanci zatrzymali sprawcę włamań do ogrodowych altanek - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę włamań do ogrodowych altanek

Data publikacji 25.09.2013

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za serię kradzieży z włamaniem do ogrodowych altanek. Mundurowi odzyskali także częściowo skradzione mienie. Sąd zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Białostoccy funkcjonariusze zatrzymali 30-latka odpowiedzialnego za 11 kradzieży z włamaniem do altanek jakie miały miejsce we wrześniu tego roku na terenie jednego z białostockich ogródków działkowych. Mężczyznę w minioną niedzielę zatrzymano w jednej z altanek, w której zamieszkiwał. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli także szereg przedmiotów pochodzących z kradzieży. Z ustaleń mundurowych z IV białostockiego komisariatu Policji oraz Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wynikało, że sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli do wnętrza pomieszczeń dostawał się poprzez wybicie szyby czy też wyważenie drzwi lub okien. W taki sposób splądrował kilkanaście posesji. Łupem złodzieja padły między innymi: gra playstation, gril elektryczny, ogrzewacze do wody, kosiarka elektryczna, wiertarka, telewizor, wieża oraz inne drobne narzędzia, a także artykuły spożywcze i alkohol. W sumie właściciele splądrowanych posesji swoje straty oszacowali na ponad 7 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali częściowo utracone mienie. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/