Kolejny „Trzeźwy Poranek” na Podlasiu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „Trzeźwy Poranek” na Podlasiu

Data publikacji 26.09.2013

We wszystkich podlaskich powiatach policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 13 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę po alkoholu.

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych blisko 70 policjantów ze wszystkich komend województwa podlaskiego prowadziło działania „Trzeźwy Poranek”. Od godziny 6.00 do 8.00 na terenie całego województwa funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali trzeźwość kierowców. Wystarczyły zaledwie dwie godziny, by mundurowi sprawdzili ponad 2280 kierujących. Niestety okazało się, że znaleźli się wśród nich i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. W czasie akcji policjanci zatrzymali 13 takich kierowców. Największym brakiem odpowiedzialności wykazał się zatrzymany w miejscowości Widugiery (gmina Puńsk) 61-letni mieszkaniec tej gminy, kierujący audi. Jak się okazało mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy zatrzymani za jazdę po alkoholu odpowiedzą teraz przed sądem. Podlascy policjanci zapowiadają, kolejne tego typu działania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/