Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci apelują - bądź odpowiedzialnym właścicielem swego czworonoga

Data publikacji 29.09.2013

Białostoccy policjanci, funkcjonariusze straży miejskiej oraz pracownik schroniska wzięli udział w działaniach pod nazwą „Kaganiec”. Wszystko po to, by zwrócić uwagę właścicielom czworonogów na ciążących na nich obowiązkach związanych z właściwą, odpowiedzialną opieką nad swoimi zwierzętami. Tylko w pierwszym półroczu tego roku w województwie podlaskim zgłoszono 60 pogryzień.

W miniony piątek na terenie miasta Białegostoku mundurowi Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, funkcjonariusze straży miejskiej oraz przedstawiciel białostockiego schroniska zorganizowali na terenie miasta działania pod nazwą „Kaganiec”. Sprawdzano między innymi czy właściciele psów wyprowadzają swoje czworonogi zgodnie z obowiązującymi wymogami, przede wszystkim czy czworonogi wyprowadzane są na smyczy oraz kagańcu, a także czy usuwane są zanieczyszczenia spowodowane przez zwierzęta na terenach publicznych. W sumie wylegitymowano 65 osób, nałożono 17 mandatów karnych, sporządzono 2 wnioski o ukaranie, 9 osób zostało pouczonych. Jeden pies trafił do schroniska.

Z ustaleń podlaskiej Policji wynika, że w I półroczu tego roku na terenie naszego województwa zgłoszono 60 pogryzień, w tym 14 przypadków dotyczyło dzieci. Blisko połowa z tych zdarzeń miała miejsce w powiecie białostockim.

Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynikają z błędów popełnianych przez ludzi - np. chowanie nieodpowiedniej rasy psa w domu, nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie opieki. Jeżeli jesteś właścicielem czworonoga pamiętaj, że brak wyobraźni może doprowadzić do poważnej tragedii!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/