Policyjny pies doprowadził do zaginionej w lesie 93-latki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies doprowadził do zaginionej w lesie 93-latki

Data publikacji 29.09.2013

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariatu w Łapach przez kilka godzin poszukiwali zaginionej 93-latki. Starszą panią na bagnach odnalazł przewodnik z psem. Kobieta nie była w stanie poruszać się o własnych siłach i trafiła pod specjalistyczną opiekę medyczną.

Wczoraj, około godziny 10.30 dyżurny Komisariatu Policji w Łapach otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 93-letniej mieszkanki jednej z podbiałostockich miejscowości. Z informacji przekazanej Policji wynikało, że starsza pani poprzedniego dnia (27.09) - około godziny 14.00 wyszła ze swego miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła do domu ani nie nawiązała kontaktu z rodziną. Natychmiast mundurowi Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, w tym przewodnik z psem służbowym białostockiej Komendy Miejskiej Policji oraz funkcjonariusze z Łap rozpoczęli poszukiwania. Na wstępie rozpytano sąsiadów zaginionej. Ustalenia mundurowych wskazywały, że kobieta ostatni raz widziana była w okolicy pobliskiego lasu. Natychmiast też poszukiwania skierowano w tamtym kierunku. W trakcie przeszukiwania masywu leśnego policyjny pies podjął trop. Mundurowi weszli kilka kilometrów w głąb lasu, aż dotarli na teren bagienny. Z uwagi na bardzo trudne warunki terenowe policjanci szli pieszo. Jako pierwszy do przemokniętej i wyziębionej kobiety dotarł przewodnik ze swoim psem. 93-latka była bez butów, a kontakt z nią był znacznie utrudniony. Przewodnik psa służbowego wziął starszą panią na ręce i brnąc po kolana w wodzie przeniósł ją na stabilny grunt. Tam czekali na niego jego koledzy biorący udział w akcji, którzy pomogli przetransportować kobietę do policyjnej terenówki - skierowanej w rejon działań poszukiwawczych, która znajdowała się w odległości około pół kilometra od ekipy poszukiwawczej. Następnie mundurowi przewieźli poszkodowaną do utwardzonej drogi, gdzie na potrzebującą pomocy medycznej 93-latkę czekała już załoga karetki pogotowia.

W rozmowie z policjantami staruszka powiedziała, że noc spędziła na bagnach w lesie, bo nie miała siły iść dalej i że policjanci uratowali jej życie.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl