Policjanci uratowali tonącego wędkarza - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego wędkarza

Data publikacji 24.10.2013

Białostoccy policjanci uratowali tonącego w siemianowskim zalewie 51-letniego wędkarza, którego łódź wywróciły wysokie fale. Tracący już świadomość mężczyzna, po udzieleniu pomocy przez mundurowych, trafił do szpitala. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj około południa policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, pełniący służbę w rejonie zalewu w Siemianówce, zostali poinformowani o wywróconej łodzi i tonącej osobie. Do zdarzenia doszło w pobliżu przebiegającego tam mostu kolejowego. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na ratunek. Po dopłynięciu we wskazane miejsce zauważyli wywróconą łódkę i ledwo już trzymającego się niej topiącego się mężczyznę. Mundurowi szybko wciągnęli go na pokład służbowej motorówki i w związku z tym, że wędkarz był bardzo mocno wychłodzony i zaczął tracić już świadomość, od razu zaczęli udzielać mu niezbędnej pomocy. Potem 51-latek został przewieziony do szpitala. Jak oświadczył do wody wpadł i zaczął się topić po tym, jak w łódkę uderzyły dwie wysokie fale spowodowane silnym wiatrem. Następnie policjanci odholowali na brzeg wywróconą łódź i odzyskali ubrania, wędkę i zapasowe paliwo należące do mężczyzny. Dzięki ich szybkiej reakcji i sprawnej interwencji nie doszło do tragedii. Podlascy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, bądź przecenianie swoich umiejętności, nie zawsze ma szczęśliwy finał jak w tym przypadku. Ceną za lekkomyślność może być zdrowie, a nawet życie nasze, bądź osób z nami przebywających.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl