Lubił łososia, nie gardził kabanosami i wpadł, gdy je kradł - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lubił łososia, nie gardził kabanosami i wpadł, gdy je kradł

Data publikacji 27.10.2013

21-letni suwalczanin został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży kilkunastu opakowań paczkowanych ryb i wędlin w jednym z białostockich marketów. Wyjaśniający sprawę białostoccy policjanci ustalili, że mężczyzna miał na sumieniu znacznie więcej tego typu „gościnnych występów” w różnych białostockich marketach.

Białostoccy policjanci zatrzymali 21-letniego suwalczanina. Mężczyzna w miniony piątek późnym popołudniem został ujęty przez ochronę jednego z miejscowych marketów w trakcie próby wyniesienia bez uiszczenia należności kilkunastu paczek wędlin i ryb. Skradziony towar został na miejscu odzyskany. W trakcie wyjaśniania przez funkcjonariuszy z II białostockiego komisariatu Policji okoliczności zdarzenia okazało się, że wynajmujący w Białymstoku mieszkanie 21-latek systematycznie, bez płacenia, zaopatrywał się w towar w różnych sklepach samoobsługowych na terenie miasta. Za każdym razem pokusę nie do odparcia stanowiły dla niego leżące na sklepowych półkach sterty paczkowanych wędlin i ryb. Te, biorąc po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt opakowań wynosił skrzętnie omijając kasy. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty czterech kradzieży w różnych sklepach na terenie miasta, gdzie w przeciągu ostatniego tygodnia jego łupem padło blisko 70 opakowań łososia i 8 paczek kabanosów o łącznej wartości blisko 800 zł. W stosunku do niego prokurator zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. W trakcie wyjaśniania sprawy policjanci ustalili również, że ten „smakosz” paczkowanego łososia był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Także i tym razem oceną jego postępowania zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl