Policjantów z Łap odwiedzili seniorzy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantów z Łap odwiedzili seniorzy

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z Łap spotkali się z członkami miejskiego „Klubu Seniora”. Mundurowi przestrzegali m.in. przed oszustami i radzili jak zadbać o swoje bezpieczeństwo – zwłaszcza na drodze, podczas nadchodzącego weekendu.

Wczoraj funkcjonariusze Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Łapach zorganizowali i przeprowadzili prelekcję skierowaną do członków łapskiego „Klubu Seniora”. Na spotkaniu mundurowi przedstawili pokaz multimedialny dotyczący zagrożeń i przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych oraz szczegółowo omówili metodykę oszustw na tzw. „wnuczka” oraz radzili jak właściwe zabezpieczyć na czas zimy altanki i ogródki działkowe. Ponadto, w związku z prowadzonymi działaniami „Znicz 2013”, policjanci przedstawili uczestnikom prelekcji zagrożenia – szczególnie w ruchu drogowym, radząc jednocześnie jak być bezpiecznym na drodze. Dodatkowo seniorzy otrzymali od funkcjonariuszy specjalne ulotki dotyczące omawianej tematyki oraz zwiedzając budynek komisariatu zapoznali się ze specyfiką służby na poszczególnych stanowiskach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl