Tirem z promilami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tirem z promilami

Data publikacji 27.11.2013

Policjanci białostockiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę tira, który wiózł 20 tonowy ładunek. 31-letni obywatel Litwy miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz zajmie się nim sąd.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku patrolowali drogę krajową nr 8. Około południa w rejonie miejscowości Jurowce zatrzymali do kontroli przejeżdżającego tamtędy ciężarowego dafa. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 31-letni obywatel Litwy. Podczas rozmowy z kierującym mundurowi wyczuli silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był mocno pijany. Miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie 31-latek wiózł 20 tonowy ładunek desek. Został zatrzymany, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast ciężarówka, którą jechał została zabezpieczona na parkingu. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl