Potrącił trzy osoby - stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił trzy osoby - stracił prawo jazdy

Data publikacji 28.11.2013

18-latkowi jadącemu bmw, który potrącił idącą chodnikiem trójkę nastolatków, białostoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy i wystąpili z wnioskiem o skierowanie go na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy. Jutro młody mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 w Białymstoku na ulicy Dojnowskiej. Tam, jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 18-letni kierowca bmw, który uprawnienia do kierowania pojazdami zdobył niespełna trzy miesiące temu, wymijał się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem. Podczas tego manewru, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił troje idących nim nastolatków. W wyniku wypadku 15 i 16-latka oraz 17-latek, który jest w stanie ciężkim, zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, podobnie jak obie piesze. Jednak młodemu mężczyźnie siedzącemu za kierownicą bmw dodatkowo pobrana została krew, aby sprawdzić, czy nie znajdował się on pod działaniem środków odurzających. Dodatkowo mundurowi ustalili, że kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 18-latkowi prawo jazdy, a Podlaski Komendant Wojewódzki Policji, na podstawie art. 129 ust. 2 pkt 13A Prawa o ruchu drogowym, wystąpił do właściwego starosty z wnioskiem o skierowanie go na egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy. Jutro zostanie on doprowadzony do prokuratury, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z IV białostockiego komisariatu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl