Potrącił i uciekł - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił i uciekł

Data publikacji 27.12.2013

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 19-latka, który kierując w stanie nietrzeźwości samochodem na przejściu potrącił pieszego. I nieudzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. 

Wczoraj, tuż po godz. 21:00 kierujący mitsubishi carisma 19-letni mieszkaniec Białegostoku jadąc ul. Berlinga w kierunku ul. Antoniuk Fabryczny na skrzyżowaniu z ul. Palmową na przejściu potrącił 29-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pieszy doznał otwartego złamania nogi oraz obrażeń głowy. W tym stanie został przewieziony od szpitala. Kierujący mitsubishi nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu uciekł z miejsca zdarzenia. Jednakże funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ustalili właściciela pojazdu a następnie w wyniku podjętych czynności kierowcę pojazdu, który został zatrzymany. Jak się okazało był to pijany 19-latek. Badanie alkomatem wykazało, iż miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl