Kolejny „Trzeźwy Poranek” na Podlasiu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny „Trzeźwy Poranek” na Podlasiu

Data publikacji 30.12.2013

We wszystkich podlaskich powiatach policjanci prowadzili dzisiaj działania „Trzeźwy poranek”. W ich wyniku funkcjonariusze zatrzymali aż 17 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, blisko stu policjantów ze wszystkich komend województwa podlaskiego wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku prowadziło działania „Trzeźwy Poranek”. Od godziny 5.00 do 8.00 na terenie całego województwa funkcjonariusze w 24 punktach kontrolowali trzeźwość kierowców. Wystarczyły zaledwie trzy godziny, by policjanci sprawdzili blisko 5700 kierujących. Niestety okazało się, że znaleźli się wśród nich i tacy, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W sumie, w czasie akcji mundurowi zatrzymali aż 17 takich osób. Największym brakiem odpowiedzialności wykazał się zatrzymany w Wysokiem Mazowieckiem na ulicy Szpitalnej 56-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Mężczyzna jadąc daewoo najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy wpadł w ręce funkcjonariuszy okazało się, że był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że 56-latek już wcześniej stracił prawo jazdy za to, że wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Teraz wszyscy kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Podlascy policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl