Policjant na urlopie zatrzymał włamywacza - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na urlopie zatrzymał włamywacza

Data publikacji 19.09.2012

Białostocki dzielnicowy w czasie swego urlopu zatrzymał 50-letniego włamywacza, który próbował dostać się do pomieszczenia gospodarczego jednej z miejscowych stacji paliw. Sprawca za postępowanie niezgodne z prawem odpowie teraz przed sądem.

W miniony poniedziałek dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Białymstoku podczas tankowania paliwa na jednej z białostockiej stacji otrzymał informację o próbie włamania do jednego z pomieszczeń znajdujących się na stacji. Z informacji przekazanej przez pracownicę wynikało, że była świadkiem jak w niedzielę (16.09.), po godzinie 15.00 nieznany mężczyzna próbuje włamać się do pomieszczenia gospodarczego firmy. Włamywacz zauważył jednak nadchodzącą kobietę i uciekł. Zdążył jednak wyłamać w drzwiach kłódkę zabezpieczającą i zniszczyć drzwi. Dzielnicowy pomimo, że w momencie zgłoszenia przebywał na urlopie zainteresował się całą sprawą. Wraz z pracownicą stacji policjant postanowił pojechać w miejsca, gdzie podejrzewał, że może przebywać włamywacz. Mundurowy od czterch lat jest dzielnicowym na tym terenie i ma dobre rozpoznanie środowiska w którym pełni służbę. To umożliwiło mu wskazanie miejsc, w których sprawca może przebywać. W jednym z nich - na ulicy Wareckiej, wśród grupy kilku stojących osób kobieta rozpoznała mężczyznę, którego dzień wcześniej widziała w swoim miejscu pracy, jak włamuje się do jednego z pomieszczeń. Policjant telefonicznie poprosił kolegów z komisariatu o wsparcie i natychmiast zatrzymał sprawcę. Włamywaczem okazał się 50-letni mieszkaniec miasta. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl