Ukradli chleb i kasę - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli chleb i kasę

Data publikacji 19.09.2012

50-latek podczas wyładowywania chleba z samochodu dostawczego został zamknięty w przestrzeni ładunkowej. Następnie sprawcy zabrali 7 skrzynek z pieczywem oraz kasę fiskalną ze sklepu i uciekli. Chwilę później jednego z nich zatrzymali białostoccy policjanci. Teraz zajmie się nim sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem około godziny 3.00 w Białymstoku na ulicy Gajowej. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał telefon od mężczyzny, z którego relacji wynikało, że kilku nieznanych mężczyzn zamknęło go w dostawczym lublinie i prawdopodobnie okradają teraz sklep, do którego przywiózł towar. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy wypuścili zgłaszającego z przestrzeni ładunkowej. Wtedy okazało się, że sprawcy po uwięzieniu kierowcy zabrali z otwartego sklepu 7 skrzynek z chlebem oraz kasę fiskalną o łącznej wartości 1800 złotych i uciekli. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli ich poszukiwania. Jeden, który niósł akurat pojemnik z pieczywem, wpadł w ręce mundurowych z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Białymstoku już kilkanaście minut później niedaleko miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latek był pijany. Miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Teraz postępowaniem 24-latka zajmie się sąd. Grozi mu kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostałych sprawców szukają białostoccy policjanci.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl