Pracowity weekend białostockiej drogówki - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity weekend białostockiej drogówki

Data publikacji 24.09.2012

Zabezpieczania imprez w mieście oraz udział w spotkaniach zorganizowanych w ramach dnia bez samochodu to bilans weekendowej pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Wszystko to oczywiście obok pełnionej codziennej służby.

W miniona sobotę w ramach dnia bez samochodu, funkcjonariusze WRD KMP w Białymstoku wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przy ulicy Składowej. Podczas wystawy motoryzacyjnej zaprezentowane zostały policyjne motocykle, zaś Prezydent Miasta Białegostoku wraz z Naczelnikiem Wydziału WRD KMP wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu na najlepszego kierowcy KPKM. Prosto z festynu, funkcjonariusze pojechali do V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Tam mundurowi zabezpieczyli przejazd grupy rowerzystów - uczestników festynu promującego jazdę rowerem "Szkolne Bike Bajki". Dodatkowo na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję dotyczącą bezpiecznej jazdy rowerem w mieście omawiając jednocześnie zagadnienia związane z właściwym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą. Mundurowi z Komisariatu Policji III w Białymstoku oferowali w tym czasie znakowani jednośladów.

Wczoraj policjanci białostockiej drogówki zabezpieczyli imprezę sportowa pn.„Białystok Biega”, w której wzięło udział ponad 800 amatorów biegania. W trakcie przedsięwzięcia funkcjonariusze kierowali ruchem w najbardziej newralgicznych punktach trasy biegu, dbając o bezpieczeństwo uczestników, ale także uwzględniając potrzeby kierujących samochodami. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze, zabezpieczali przemarsz procesji z relikwiami ks. Sopoćki, która przebiegała od ulicy Poleskiej do Radzymińskiej. Dzięki profesjonalnej postawie białostockich mundurowych wszystkie zabezpieczane imprezy przebiegły spokojnie.

źródło – WRD KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl