Białostoczanin trzeci w finale konkursu Policjant Ruchu Drogowego Roku 2010

Data publikacji 28.06.2010

Sierżant Arkadiusz Kiejko z Białegostoku zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Finału Krajowego XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2010”. To samo miejsce drużynowo zdobyli podlascy policjanci. Turniej trwał przez trzy dni w Swarzędzu.

Sierżant Arkadiusz Kiejko z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Oprócz wysokich not i dużej liczby punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszy okazał się w konkurencji kierowania ruchem na skrzyżowaniu. Dodatkowo ten sam policjant razem ze swoim konkursowym partnerem sierżantem sztabowym Andrzejem Kalinowskim z Suwałk – zwycięzcą podlaskiej  edycji „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2010” - wspólnie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na podium stanęli razem z  funkcjonariuszami z Poznania – miejsce I i Warszawy – miejsce II.

Najlepszym policjantem Ruchu Drogowego w 2010 roku został st. sierż Tomasz Michalski reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Przez trzy dni w Swarzędzu rywalizowało 34 policjantów i 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wyłonionych wcześniej w turniejach wojewódzkich. Puchary, nagrody i upominki wręczał zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom Zastępca Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Waldemar Jarczewski.

Policjanci, którzy brali udział w finale rozwiązywali testy z pytaniami na temat ruchu drogowego oraz innych obowiązujących przepisów. Widowiskową konkurencją był sprawdzian z umiejętności kierowania ruchem pojazdów na skrzyżowaniu oraz umiejętność jazdy motocyklem i samochodem na torze przeszkód. Finaliści zostali poddani również egzaminowi strzeleckiemu.

Więcej o Finale Krajowym XXIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2010”: