Włamania do altan - policjanci apelują - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamania do altan - policjanci apelują

Data publikacji 25.02.2015

W ostatnim czasie do białostockich policjantów trafiają informacje o kradzieżach z włamaniem do altan na terenach ogrodów działkowych. Złodzieje wykorzystują często fakt długiej nieobecności właścicieli, a ich łupem padają pozostawiane na zimę przedmioty.

Tylko w poniedziałek policjanci zostali zaalarmowani o trzech włamaniach do altan działkowych na terenie miasta. Jak ustalili śledczy łupem złodziei pada wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. W jednej z altan skradzione zostały pozostawione drobne przedmioty wartościowe, ale uwadze złodzieja nie uszło również ubranie. Ostatnio śledczy odnotowują, że w każdym ze zgłaszanych przypadków giną przewody elektryczne. Złodzieje często pozostawiają w altanach nawet elektronarzędzia odcinając od nich kable, opalając je, a potem sprzedając w punktach skupu złomu. Z ustaleń śledczych wynika, że przewody elektryczne są najłatwiejszym do spieniężenia łupem.

APELUJEMY!

Jesteś działkowiczem, widzisz obcych, którzy kręcą się po terenie ogrodów działkowych bez wyraźnego celu – dzwoń na numer alarmowy Policji 997. Natychmiast sprawdzimy, kto to i w jakim celu tam się znalazł. Zauważysz ognisko, widzisz, że przebywające przy nim osoby opalają jakieś przedmioty, dzwoń na numer alarmowy Policji 997. Być może to właśnie przestępcy przygotowują łup do sprzedaży. Sprawdzimy każde, nawet anonimowe zgłoszenie.

Pamiętajmy!

Tylko wzajemna czujność i odpowiednie zabezpieczanie przedmiotów wartościowych pozostawianych w altanach pozwoli uchronić mienie przed kradzieżą.