Na rzecz osób potrzebujących pomocy… - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na rzecz osób potrzebujących pomocy…

Data publikacji 25.11.2015

Okres jesienno-zimowy, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Białostoccy policjanci w tym czasie sprawdzają i kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, a w przypadku zastania osoby, namawiają ją do skorzystania z noclegowni i informują, gdzie można zjeść ciepły posiłek jak również otrzymać inne doraźne wsparcie. Apelujemy do wszystkich „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”.

Jesień i zima to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo i nadużywających alkoholu, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera. To właśnie te osoby są najbardziej narażone na bardzo niebezpieczne dla życia wychłodzenie organizmu. Mając na względzie troskę o te osoby białostoccy policjanci systematycznie w okresie jesienno- zimowym prowadzą działania ukierunkowane na sprawdzanie i kontrolowanie miejsc, gdzie mogą przebywać.. Mundurowi kontrolują pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe, piwnice i ogródki działkowe, czyli wszystkie te miejsca, gdzie mogą zastać osoby potrzebujące pomocy i narażone na wychłodzenie organizmu. W przypadku napotkania takich osób mundurowi namawiają do korzystania z noclegowni oraz informują, gdzie można zjeść ciepły posiłek, jak również, gdzie można uzyskać doraźne wsparcie. Tylko wczorajszej nocy białostoccy policjanci z patrolówki podczas kontroli takich miejsc w jednym z pustostanów napotkali 61-latka. Jak się okazało mężczyzna pomieszkuje w takich warunkach.

Mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112), Pogotowiu Ratunkowemu - 999, Straży Miejskiej – 986.