Białostoccy policjanci z profilaktyką związaną z zimowym wypoczynkiem - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci z profilaktyką związaną z zimowym wypoczynkiem

Data publikacji 27.01.2016

Rozpoczęły się ferie, tak wyczekiwane zarówno przez dzieci jak i młodzież. Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Białymstoku prowadzą wzmożone działania w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Mundurowi odwiedzają szkoły i przedszkola, by edukować młodych mieszkańców naszego regionu z zakresu bezpiecznych zachowań.

Wczoraj białostoccy policjanci odwiedzili klub „Zenit” przy ul. Mieszka I i Szkołę Podstawową nr 28 przy ul. Warmińskiej w Białymstoku. Udział w spotkaniach wzięła prawie 400 osobowa grupa dzieci. Z kolei przedwczoraj funkcjonariusze wizytowali młodych ludzi spędzających zimowy wypoczynek na półkoloniach zorganizowanych w: Klubie „Stoczek” przy ul. Dziecinnej w Białymstoku, Szkole Podstawowej nr 49 przy ul. Armii Krajowej w Białymstoku oraz Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Radzymińskiej. W miniony piątek „policyjni prelegenci” odwiedzili Szkołę Podstawową nr 49 przy ul. Armii Krajowej w Białymstoku, tam - w ramach trwającej akcji „Bezpieczne ferie” przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas „0” – „III”. Na wszystkich tych spotkaniach policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem i to zarówno w czasie ich pobytu w domu jak i na podwórku - podczas zabaw na śniegu. Tradycyjnie, przy tego typu spotkaniach policjanci uczyli małych słuchaczy postępowania w kontakcie z osobą obcą oraz agresywnie zachowującym się czworonogiem. Funkcjonariusze nie zapomnieli także o bloku tematycznym z zakresu ruchu drogowego. W czasie omawiania tego tematu przypomniano najmłodszym podstawowe zasady poruszania się po drodze pieszego ze zwróceniem szczególnej uwagi na konieczność posiadania przez maluchów elementów odblaskowych.

Spotkania w ramach akcji „Bezpieczne ferie” na terenie miasta Białystok i powiatu potrwają do końca zimowego wypoczynku w naszym powiecie.