Działania „Dyskoteka” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Dyskoteka”

Data publikacji 31.10.2016

W ubiegłą sobotę białostoccy funkcjonariusze przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym, zwłaszcza w rejonach klubów nocnych i dyskotek. Sprawdzali też trzeźwość kierowców. Podczas jednej z kontroli pojazdu kierujący potrącił zatrzymującego go policjanta. Teraz dalszym losem 41-letniego kierowcy zajmie się sąd.

W minioną sobotę policjanci Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji oraz dzielnicowi Komisariatu I Policji w Białymstoku przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Głównym celem tej akcji było niedopuszczenie do zachowań naruszających bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonie białostockich klubów nocnych i dyskotek. Podczas działań policjanci interweniowali 11 razy, nałożyli 16 mandatów karnych a także skontrolowali 12 pojazdów.

Około godziny 23.00 mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli opla. W związku z tym, iż kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe jadącego za nim samochodu policyjnego, funkcjonariusze zablokowali drogę a jeden z policjantów usiłował go zatrzymać stojąc przed blokującym drogę radiowozem. Został wtedy potrącony przez hamujący już samochód. Na szczęście mundurowemu nic poważnego się nie stało. Zatrzymany 41-letni kierowca odmówił badania alkomatem i w związku z tym przewieziono go na badanie krwi, a następnie osadzono w policyjnym areszcie. Teraz z swoje postępowanie odpowie przed sądem.