26-latek w rękach policjantów z KP IV - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

26-latek w rękach policjantów z KP IV

Data publikacji 25.11.2016

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji IV w Białymstoku w wyniku intensywnych działań zatrzymali 26-latka, który podejrzewany jest o dokonanie 6 włamań do altanek i nowobudowanych domów, 3 włamania do pojazdów oraz dwukrotne włamania na konto bankowe. Mężczyzna dopuścił się czynów na terenie Kleosina, Księżyna i Białegostoku. Dzisiaj skierowany został przeciwko 26-latkowi (który ma już na swoim koncie wyroki za tego typu postępowanie) - wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Dzisiaj kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 26-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do altanek działkowych, nowobudowanych domów, samochodów i kont bankowych, które miały miejsce w okresie od lutego do września bieżącego roku w rejonie: Kleosina, Księżyna i Białegostoku. Mężczyzna z domów i altanek kradł: elektronarzędzia, sprzęt AGD, armaturę łazienkową, naczynia, sztućce, pościel i ubrania. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na blisko 12 tys. zł. Ponadto dwukrotnie dokonał zaboru kart bankomatowych, za pomocą których na terenie Białegostoku, raz wypłacił środki pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 600 złotych, a raz usiłował dokonać kradzieży pieniędzy, jednak podczas transakcji bankomat zablokował skradzioną kartę. Mężczyzna podejrzany jest również o kradzież z włamaniem oraz usiłowanie włamania do 3 pojazdów marki Ford Transit, które miały miejsce w czerwcu tego roku w Kleosinie.

26-latek miał już na swoim koncie czyny o podobnym charakterze, za które został skazany, za popełnione czyny odpowiadał więc będzie w warunkach recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności, której górna granica przekracza 8 lat.