Uwaga na oszustów! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów!

Data publikacji 01.12.2016

Białostoccy policjanci kolejny raz apelują do osób starszych o czujność i rozwagę. We wtorek po południu w Czarnej Białostockiej miało miejsce kolejne oszustwo metodą na „policjanta”. Kobieta straciła w sumie około 12000 złotych.

We wtorek po południu do 64-letniej mieszkanki Czarnej Białostockiej zadzwonił nieznajomy mężczyzna. Przedstawił się jako funkcjonariusz Policji. Powiedział kobiecie, że jej syn spowodował wypadek i aby załatwić sprawę polubownie konieczna jest wpłata na rzecz osoby pokrzywdzonej w kwocie 26000 złotych. Gdy słuchawkę telefonu na chwilę przejął mąż 64-latki, oszust polecił mu,  aby udał się do przychodni, gdzie ma być przesłany faks z dokumentacją ze szpitala. W dalszej rozmowie 64-latka podała oszustowi swój adres zamieszkania, pod który, pod nieobecność męża, przyjechał mężczyzna. Starsza pani przekazała oszustowi oszczędności w złotówkach, dolarach i funtach w sumie, po przeliczeniu, na kwotę około 12000 złotych. Po powrocie męża z przychodni, gdzie mężczyzna nie otrzymał żadnej dokumentacji, oboje doszli do wniosku, że padli ofiarą oszustwa. Sprawę natychmiast zgłosili Policji, która prowadzi czynności zmierzające do ujawnienia sprawców.

Pamiętajmy o tym, że policjanci nie rozmawiają telefonicznie o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Zachowajmy czujność i rozwagę. W przypadku wątpliwości należy zakończyć rozmowę telefoniczną i natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję.