Dzielnicowa z komisariatu w Zabłudowie pomogła bezdomnemu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa z komisariatu w Zabłudowie pomogła bezdomnemu

Data publikacji 22.12.2016

Dzielnicowa z komisariatu w Zabłudowie podczas wykonywania czynności służbowych pomogła mężczyźnie narażonemu na wychłodzenie. Przekonała bezdomnego do tego, by opuścił garaż, w którym mieszkał i przewiozła go do jednej z białostockich ogrzewalni dla bezdomnych.

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Zabłudowie w ramach działań „Zimowy Ratownik” odwiedzała w minionym tygodniu wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mieszkańców swojego rejonu, którzy szczególnie narażeni są na wychłodzenie organizmu. W trakcie czynności służbowych funkcjonariuszka odwiedziła 35-letniego bezdomnego. Mężczyzna zamieszkiwał opuszczony garaż, w którym nie było drzwi. Ujemne temperatury w każdej chwili groziły mężczyźnie zamarznięciem. Dzielnicowa przekonała mężczyznę, by opuścił garaż i zapewniła mu transport do białostockiej ogrzewalni dla bezdomnych.

Policjanci apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod numer alarmowy 997 lub /85/ 831 03 30. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Pamiętajmy, nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.