35-latek poszukiwany ENA w rękach mundurowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

35-latek poszukiwany ENA w rękach mundurowych

Data publikacji 02.01.2017

Policjanci z OPP w Białymstoku zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za ciężkie uszkodzenie ciała. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku na terenie Belgii.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku podczas interwencji domowej zatrzymali 35-latka, poszukiwanego przez belgijski Interpol za ciężkie uszkodzenie ciała innego mężczyzny, którego podczas bójki zaatakował  nożem. Do zdarzenia doszło w marcu 2016 roku na terenie Belgii.

W sylwestrową noc dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o interwencji domowej w centrum Białegostoku. Policjanci podczas czynności, w mieszkaniu w którym stawili się w związku ze zgłoszeniem, zauważyli mężczyznę, który na ich widok schował się nagle i zgasił w pomieszczeniu światło. Pomimo, że nie miał on nic wspólnego z interwencją do której mundurowi zostali wezwani jego zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, bowiem ukrył się on za materiałami budowlanymi i nie reagował na wezwania policjantów. Okazało się, że 35-latni mieszkaniec Białegostoku jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu ekstradycji wydanym przez belgijski Interpol. Mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie dokonania zabójstwa - w marcu 2016 roku na terenie Belgii podczas bójki zaatakował nożem innego mężczyznę, powodując u niego obrażenia zagrażające życiu.

35-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Grozi mu nawet 20 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.