Przygotowania do bezpiecznych ferii już trwają… - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przygotowania do bezpiecznych ferii już trwają…

Data publikacji 12.01.2017

Zbliżają się długo oczekiwane przez dzieci i młodzież ferie zimowe. Funkcjonariusze z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji już rozpoczęli działania profilaktyczne zmierzające do wyposażenia młodych mieszkańców miasta w wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, o jakich należy pamiętać, by czas ten przebiegł w atmosferze bezpiecznego wypoczynku.

Wczoraj policjanci z Wydziałów Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odwiedzili milusińskich w Przedszkolu Samorządowym nr 30 „Radosne” przy ulicy Piastowskiej w Białymstoku. Udział w spotkaniu wzięło prawie 80 dzieci.  Mundurowi rozmawiali z maluchami o zasadach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem i to zarówno w czasie pobytu w domu jak i na podwórku - podczas zabaw na śniegu. Tradycyjnie policjanci uczyli małych słuchaczy postępowania w kontakcie z osoba obcą oraz agresywnie zachowującym się czworonogiem. Funkcjonariusze nie zapomnieli również o bloku tematycznym związanym z ruchem drogowym. Przypomniano  przedszkolakom zasady prawidłowego poruszania się pieszych po drogach. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na konieczność posiadania przez niechronionych uczestników ruchu drogowego - elementów odblaskowych. W czasie praktycznej nauki przechodzenia przez jezdnię - mundurowi wykorzystali autochodzik zakupiony w ramach SPPW-KIK-76.

Spotkania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2017” na terenie Białegostoku oraz powiatu potrwają do końca zimowego wypoczynku.