Białostoccy policjanci działali z „Nadzieją” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci działali z „Nadzieją”

Data publikacji 13.01.2017

Funkcjonariusze z białostockiej „dwójki” i „czwórki” przeprowadzili w ostatnich dniach wzmożone działania w ramach trwającej akcji „Nie bądźmy obojętni”. Białostockich policjantów wsparła Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.

Białostoccy policjanci stale prowadzą działania w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. W okresie zimowym szczególnie osoby bezdomne, samotne, niewydolne życiowo czy pod wpływem alkoholu ze względu na niskie temperatury są narażone na wychłodzenie organizmu. Dlatego policjanci z Komisariatu II i IV Policji w Białymstoku w ramach tej akcji przez dwa ostatnie dni w porach wieczorowo – nocnych przeprowadzili wzmożone działania, podczas których kontrolowali pustostany, altanki działkowe, węzły ciepłownicze i klatki schodowe. W sumie skontrolowali 34 miejsca, w których przebywać mogły osoby narażone na wychłodzenie. Białostockich policjantów wsparli ratownicy z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Nadzieja”- Oddział Białystok.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na wszystkich tych, którzy mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować pomocy, niejednokrotnie na wagę życia. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997,  by uchronić kogoś od wychłodzenia.