„Przedsiębiorczy” podrywacz zatrzymany - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przedsiębiorczy” podrywacz zatrzymany

Data publikacji 20.01.2017

Policjanci z II białostockiego komisariatu zatrzymali wczoraj 44-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzewany jest o okradanie poznanych na portalu randkowym kobiet, wykorzystując ich nieuwagę podczas spotkań.

Pod koniec ubiegłego tygodnia na Komisariat Policji II w Białymstoku zgłosiła się 44-latka, która poinformowała o kradzieży portfela z dokumentami i kartą bankomatową. Policjanci w wyniku podjętych czynności szybko ustalili, że do zdarzenia doszło w jednym z lokali gastronomicznych na osiedlu Wysoki Stoczek. Funkcjonariusze zatrzymali także podejrzewanego o ten czyn 44-latka, którego pokrzywdzona poznała na jednym z portali randkowych i umówiła się tam na spotkanie. Wtedy to najprawdopodobniej mężczyzna wykorzystując nieuwagę kobiety ukradł jej portfel. Ponadto mundurowi podczas sprawdzania samochodu zatrzymanego znaleźli utracony portfel 44-latki oraz drugi, należący do innej kobiety. Okazało się, że kolejna pokrzywdzona również zgłosiła kradzież w I białostockim komisariacie. 45-latka również rozpoznała zatrzymanego mężczyznę, jako osobę z którą spotkała się na tzw. randkę. Metody działania sprawcy w obu przypadkach były takie same. Po zainicjowaniu nowej znajomości na portalu randkowym zapraszał on na spotkanie potencjalną ofiarę. Następnie podczas randki w lokalu gastronomicznym odwracał uwagę kobiet obejmując je oraz całując i w tym czasie przeszukiwał ich kieszenie, bądź torebki zabierając w ten sposób znalezione portfele. Teraz sprawą, która ma charakter rozwojowy, dalej zajmie się sąd. Niewykluczone jest również, że okradzionych podobnie kobiet może być więcej.

Portale randkowe coraz częściej stają się bazą dla przestępców czyhających na niczego niepodejrzewające osoby. Jednak w przypadku przestrzegania kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa można zminimalizować ryzyko stania się ofiarą kradzieży.

  • Podczas takich spotkań z nieznajomą osobą należy zachować szczególną ostrożność.
  • Należy uważać z ilością spożywanego alkoholu i pilnować swego drinka.
  • Trzeba także zwracać uwagę na swoją torebkę i wartościowe rzeczy znajdujące się w kieszeniach, nawet podczas okazywania sobie uczuć.
  • W razie odejścia na chwilę od stolika należy zabrać ze sobą torebkę, czy też portfel, aby potencjalny złodziej nie miał możliwości zostać sam z naszymi rzeczami.