Białostoccy policjanci na spotkaniach z mieszkańcami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci na spotkaniach z mieszkańcami

Data publikacji 20.01.2017

Z okazji zbliżającego się „Dnia Babci i Dziadka” dzielnicowi białostockiej „czwórki” przeprowadzili serię spotkań z seniorami. Ponadto funkcjonariusze odwiedzali także mieszkańców jednej z ulic propagując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ostrzegając osoby starsze przed oszustami.

Dzielnicowi Komisariatu IV Policji w Białymstoku w Przedszkolu Samorządowym nr 64 przeprowadzili cztery spotkania z seniorami na uroczystościach związanych ze zbliżającym się „Dniem Babci i Dziadka”. Celem spotkań było uświadomienie osobom starszym zagrożeń związanych z oszustwami na tzw. „wnuczka”, czy też „na funkcjonariusza”. Policjanci mówili o zachowaniu czujności w kontakcie z osobami podającymi się za osoby najbliższe. Mundurowi apelowali, by w każdej tego typu sytuacji skontaktować się z rodziną, by potwierdzić informację i autentyczność rozmówcy. Policjanci poruszyli także temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia, które umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, które następnie podlegają sprawdzeniu przez funkcjonariuszy. Zapewniali, że każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i weryfikowane.

Ponadto dzielnicowy Komisariatu Policji IV w Białymstoku w trakcie obchodu odwiedził mieszkańców bloku przy ul. Sowlańskiej. Funkcjonariusz również i w tym wypadku wykorzystał kontakt z mieszkańcami do promowania bezpiecznych zachowań. Mundurowy ostrzegał przed oszustwami popełnianymi na szkodę seniorów. Udzielał także porad dotyczących należytej ochrony mienia poprzez właściwe zabezpieczenie mieszkań, piwnic, czy też garaży. Policjant propagował również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując na przydatność tej aplikacji w zapewnieniu bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. Zapewniał mieszkańców, iż każde zgłoszenie jest weryfikowane indywidualnie przez policjantów.