Działania profilaktyczne na dworcach kolejowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania profilaktyczne na dworcach kolejowych

Data publikacji 23.01.2017

Policjanci i pracownicy komend z Białegostoku i Suwałk wraz z pracownikami kolei przeprowadzili akcje profilaktyczne na dworcach kolejowych. Skierowane one były do podróżnych udających się na ferie zimowe.

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z Komendą Miejską Policji w Białymstoku i Suwałkach, Posterunkiem Straży Ochrony Kolei w Białymstoku oraz Zakładem Linii Kolejowych w Białymstoku PKP PLK S.A.  zorganizował w miniony weekend na terenie dworców kolejowych w Białymstoku i Suwałkach działania profilaktyczne skierowane do osób udających się na zimowy wypoczynek.

Podczas akcji podróżni mogli dowiedzieć się jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jakie były założenia i cele powstania tej aplikacji oraz jaki ma wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. W ramach programu „Bezpieczne ferie” policjanci i pracownicy komend przypominali młodym osobom zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw a w ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” promowali odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów. Omówione zostały również bezpieczne zachowania na obszarach kolejowych. W trakcie działań podróżnym rozdawano materiały edukacyjno-informacyjne. Akcja profilaktyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, które z zainteresowaniem przysłuchiwały się omawianym tematom oraz z chęcią korzystały z dostępnych materiałów profilaktycznych.