Opel zderzył się z bmw. Apel białostockich policjantów do kierowców - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opel zderzył się z bmw. Apel białostockich policjantów do kierowców

Data publikacji 02.02.2017

Kierujący oplem podczas omijania tira stojącego częściowo na poboczu zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka bmw. Obaj kierujący oraz dwójka pasażerów trafiła do szpitala z licznymi obrażeniami. Policjanci apelują do kierowców o zgłaszanie wszelkiego rodzaju przeszkód i utrudnień występujących na drodze. Szybko podjęta akcja usunięcia przeszkody zwiększa szanse zapobieżenia tego typu zdarzeniom.

Na drodze Białystok-Sokółka wczoraj wieczorem, w pobliżu miejscowości Ruda Rzeczka, 20-letni kierowca opla wjeżdżając na wzniesienie zauważył stojący częściowo na poboczu samochód ciężarowy. Podczas omijania go zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka bmw. W wyniku zdarzenia wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował, zaś 21-letni kierowca bmw zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący pojazdami oraz pasażerowie opla: 21-latek i 18-latka trafili do Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku z ciężkimi obrażeniami ciała. Jak wykazały policyjne badania obaj kierowcy w chwili wypadku byli trzeźwi.

Tego zdarzenia można było uniknąć. Policjanci apelują do kierowców: zgłaszajmy wszelkiego rodzaju przeszkody i utrudnienia występujące na drodze! Każdy uszkodzony pojazd stojący na poboczu ruchliwej drogi może stwarzać zagrożenie pozostałym uczestnikom ruchu. Zwłaszcza przeszkody występujące na wzniesieniu czy na zakręcie. Odpowiednio wcześniej poinformowany dyżurny skieruje na miejsce patrol Policji i w przypadku takiej sytuacji powiadomi odpowiednie służby w celu usunięcia przeszkody.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki jazdy są trudne zarówno dla kierujących jak i pieszych. Opady, mgła czy wcześnie zapadający zmrok znacznie utrudniają bezpieczne poruszanie się po drodze. Pomimo tego, że jezdnia jest czarna, często z wierzchu pokryta jest cienką warstwą lodu i przez to bardzo śliska. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, „wchodzenie” w zakręt, może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Gdy warunki pogodowe są trudne, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Uważać trzeba w szczególności w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – to tam jezdnia może być szczególnie śliska.